Chciałbyś zająć się handlem przez Internet, jednak nie masz zbyt wielu środków, które mógłbyś poświęcić na ten cel? Dobrym rozwiązaniem jest zainteresowanie się dropshippingiem. Pozwala on na sprzedaż towarów bez magazynowania oraz zatowarowania. Sprawdź, jakie pomysły warto wykorzystać przy tworzeniu własnego sklepu internetowego. 

Na jakie produkty zwrócić uwagę?

Dropshipping pozwala na  sprzedaż towaru bez inwestowania, a także martwienia się o magazynowanie, pakowanie, czy wysyłkę do klientów. Tym wszystkim zajmuje się hurtownia dropshippingowa, z którą podejmiesz współpracę.

Z uwagi na specyfikę tego biznesu warto sprzedawać produkty, które cieszą się dużym popytem. Dropshipping opłaca się jedynie wtedy, gdy liczba zamówień jest na tyle duża, żeby pokrywać wszelkie koszty. Jeżeli wybierzemy towar, który cieszy się dużym zainteresowaniem, to zmniejsza się ryzyko osiągnięcia niesatysfakcjonujących wyników sprzedaży.

dropshipping, co sprzedawać, e-commerce, e-sklep, sklep internetowy, co sprzedawać w sklepie internetowym, dropshipping krok po kroku
fot. pexels.com

Warto także postawić na towary, które rzadko podlegają zwrotom. Niestety takie sytuacje często mogą być kłopotliwe w dropshippingu. Dobrze jest także postawić na produkty, które mają potencjał ustalenia wysokiej marży. Jest to bardzo ważne, ponieważ głównie na tym się zarabia. Pozwolą one na otrzymanie stabilnych dochodów oraz na uzyskanie współpracę z producentem lub hurtownią, które działają od niedawna.

Dobrze jest także skupić się na artykułach, które trudno magazynować i pakować. Posiadając własny sklep internetowy, który wymaga posiadania magazynu i ponoszenia kosztów jego prowadzenia, często można natrafić na pewne trudności. Dzięki dropshippingowi można swobodnie sprzedawać towary trudne w magazynowaniu i pakowaniu, a dzięki temu oszczędzić czas oraz pieniądze.

Co warto sprzedawać?

Największym popytem wśród internautów, którzy dokonują zakupów online, są przede wszystkim odzież, akcesoria, dodatki, obuwie, a także książki, płyty i filmy. Bardzo dobrze sprzedają się także komputery, meble i elektronika. Jednak warto mieć na uwadze to, że te wszystkie produkty są oferowane przez tysiące sprzedawców, na których tle będzie bardzo ciężko się wyróżnić. Ubrania oraz buty często podlegają także zwrotem, co może uczynić sprzedaż w dropshippingu bardzo skomplikowaną.

Wśród produktów, które mają wysoki pobyt, a jednocześnie nie podlegają częstym zwrotom, to na przykład artykuły zoologiczne, zabawki, witaminy i suplementy diety. Do tej grupy należy także chemia gospodarcza. Warto zatem skupić się na przykład na sprzedawaniu żywności dla zwierząt domowych lub produktów akwarystycznych. Dobrym pomysłem jest także sprzedaż zabawek drewnianych i ekologicznych, a także kreatywnych lub gier planszowych. Jeżeli chcesz skupić się na artykułach zdrowotnych, to postaw na suplementy dla osób cierpiących na cukrzycę lub nadciśnienie.

Ciekawym pomysłem jest także sprzedaż produktów, które podlegają zwrotom bardzo rzadko lub wcale. Są to wyroby personalizowane, produkty spożywcze, higieniczne lub biurowe. Warto pomyśleć na przykład o otworzeniu sklepu z artykułami higienicznymi, na przykład pampersami lub chusteczkami nawilżanymi. Idealnym pomysłem będzie także sklep ze zdrową żywnością, na przykład dla wegan i wegetarian.

dropshipping, co sprzedawać, e-commerce, e-sklep, sklep internetowy, co sprzedawać w sklepie internetowym, dropshipping krok po kroku
fot. pexels.com

Można skupić się także na produktach, które posiadają wysoką marżę. Są to towary zgodne z wysokimi oczekiwaniami klientów. Warto postawić na towary ze średniej półki cenowej z popularnych kategorii, ale mniej znanych producentów. Dobrze będą sprzedawać się także produkty hobbystyczne, takie jak sprzęt turystyczny lub gadżety z licencjami. Tutaj warto zastanowić się na przykład nad artykułami wyposażenia wnętrz, na przykład produktami do sypialni. Ciekawym pomysłem będzie także wybór artykułów dla amatorów turystyki górskiej lub książek.

Dobrym rozwiązaniem będzie także sprzedaż towarów wielkogabarytowych, które wymagają specjalnych warunków przechowywania, a także produktów delikatnych. Ich pakowanie i wysyłka wiąże się z koniecznością dokładnego zabezpieczenia przed zniszczeniem. Tutaj można zwrócić uwagę na sklepy z oponami samochodowymi, częściami do samochodów, zastawą stołową lub meblami kuchennymi czy ogrodowymi.

Skorzystanie z powyższych pomysłów można zwiększyć Twój sukces w branży e-commerce. Warto dobrze przemyśleć wybór sprzedawanych artykułów, dzięki czemu później nie będziemy musieli się martwić różnymi zwrotami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here