Będąc właścicielem firmy, freelancerem lub blogerem najważniejszą kwestią jest zawsze pozyskiwanie klientów. Oczywiście nie jest to wcale takie łatwe. Należy naprawdę dużo wiedzieć o swoich potencjalnych klientach, aby móc do nich odpowiednio dotrzeć. Warto korzystać z różnych sposobów, które mogą okazać się skuteczne akurat dla twojej działalności. Sprawdź jak znaleźć nowych klientów.

Dowiedz się więcej o klientach

Bardzo rzadko zdarza się, że klienci bez żadnej reklamy zaczynają zamawiać u Ciebie usługi oraz produkty. Prowadząc biznes online należy liczyć się z bardzo dużą konkurencją i wiedzieć, gdzie skutecznie szukać swoich klientów. Żeby zrozumieć, do kogo uderzyć ze swoją reklamą oraz jaką formę wybrać, należy najpierw poznać odpowiednio swoich klientów.

Może to przynieść realne korzyści. Przede wszystkim poznanie klientów sprawi, że będziesz lepiej rozumiał ich zainteresowania potrzeby oraz preferencje. Ułatwi to także dostosowanie sposobu komunikacji do specyfiki miejsca, w jakim najczęściej przebywają twoi potencjalni klienci. Pozwala to także na zoptymalizowanie sposobu ewentualnej reklamy. Nie opłaca się umieszczać jej wszędzie. Wybierz konkretny kanał, gdzie jest największa szansa na dotarcie do grupy docelowej.

jak zdobyć klientów, jak zachęcić klientów, gdzie szukać klientów, nowi klienci, social media, seo, marketing
fot. pexels.com

Po analizie danych, warto zebrać kilka miejsc, w których przebywają klienci. Przede wszystkim można to zrobić poprzez obserwację. Jeżeli prowadzisz swojego bloga w temacie paneli fotowoltaicznych, to z pewnością nie będzie szukać klientów na forum mechanicznym. Należy szukać miejsc, które skupiają osoby zainteresowane tematem, w którym prowadzi się swoją działalność.

Bardzo pomocni są także znajomi. Być może znają oni kogoś, kto potrzebuje usług, które oferujesz. Można skorzystać także z profesjonalnych narzędzi, takich jak Google Analytics. Oczywiście bardzo pomocne są taże różnego rodzaju grupy w social mediach, ponieważ są skupione wokół pewnych problemów i zainteresowań.

Gdzie szukać klientów?

Po przeanalizowaniu wszystkich informacji powinien pojawić Ci się w głowie już jakiś plan.  Po określeniu, kto jest Twoim klientem, jakie ma potrzeby, jakich informacji szuka i gdzie, możesz zastanowić się, co możesz mu zaoferować. Warto stworzyć własną stronę internetową, czyli miejsce gdzie zaprezentuje się swoje usługi oraz produkty. Na sam początek wystarczy naprawdę prosta strona, na której będą znajdowały się informacje o Tobie, Twoje ofercie i korzyściach dla klientów.

Kolejną rzeczą, która ułatwia poszukiwanie klientów, jest oczywiście portfolio. Dzięki pokazaniu tego, co potrafisz, możesz zainteresować potencjalnych klientów swoimi usługami. Warto także linkować na przykład na różnych grupach na Facebooku swoją stronę internetową właśnie z portfolio.

Warto korzystać także z prowadzenia fanpage, na przykład na Facebooku. Pozwoli to dotrzeć do szerszej publiczności. Kolejnymi opcjami związanymi z social mediami są oczywiście Twitter oraz Instagram. Wystarczy naprawdę z głową prowadzić swój profil, wrzucać ciekawe, powiązane tematycznie z działalnością, treści i angażować obserwujących. To wszystko może sprawić, że klienci nawiążą z Tobą relacje, która później przełoży się na Twój zysk.

jak zdobyć klientów, jak zachęcić klientów, gdzie szukać klientów, nowi klienci, social media, seo, marketing
fot. pexels.com

Aby zdobyć klientów warto także prowadzić bloga, który będzie naprawdę wysoko znajdował się w wyszukiwarce. Do tego potrzebne jest regularne wstawianie swoich treści, które oczywiście powinny być bardzo jakościowe. Warto je także publikować na social mediach, dzięki czemu zwiększą swoje zasięgi. Blog pomaga w tworzeniu marki, budowaniu zaufania oraz pokazaniu zalet produktów i usług.

Żeby zdobyć klientów warto także zainwestować w SEO. Odpowiednia optymalizacja strony oraz treści na stronie to jedno z bardzo ważnych zadań, które powinien wziąć pod uwagę każdy właściciel biznesu online. Tutaj przede wszystkim warto zadbać o lekką stronę, która jest dopasowana do urządzeń mobilnych, powinna być także zabezpieczona protokołem https. Istotne jest również jej szybkie działanie i regularnie dodawane, wartościowe treści. 

Innym sposobem na zdobycie klientów jest na przykład przygotowanie dla nich darmowych prezentów. Można także odwiedzać branżowe wydarzenia i konferencje – dzięki temu odświeżysz różne kontakty biznesowe i zdobędziesz nowe. Ciekawym pomysłem jest także skorzystanie z różnych serwisów ogłoszeniowych – można tam znaleźć naprawdę wielu klientów i jest to jedno z większych źródeł ogłoszeń oraz potencjalnych zleceń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here