Wiele osób nie może pozwolić sobie na zakup samochodu bezpośrednio za gotówkę, a nie chce zobowiązywać się poprzez kredyt. Na szczęście od pewnego czasu dostępne jest nowe rozwiązanie, jakim jest kredyt konsumencki. Zobacz, dlaczego może być atrakcyjne i jak z niego skorzystać.

Leasing nie tylko dla firmy

Jeszcze kilka lat temu leasing kojarzył nam się wyłącznie z rozwiązaniem proponowanym dla firm. Obecnie jednak nie musisz posiadać przedsiębiorstwa, by cieszyć się jego atrakcyjnymi zaletami. Również osoby prywatne mogą teraz skorzystać z tej opcji i wyposażyć się w jedno z marki Volkswagen, Audi, Škoda czy Seat.

Leasing konsumencki to rozwiązanie dla osób prywatnych, które chciałyby korzystać z auta na podobnych warunkach jak właściciele przedsiębiorstw. Dzięki niemu można zyskać nowy samochód z doskonałym wyposażeniem w cenie, która będzie dopasowana w sposób indywidualny do możliwości każdego użytkownika. Rozwiązanie to pociąga za sobą także inne korzyści.

Niska rata miesięczna

W przypadku leasingu rata, którą będziesz spłacał, jest często znacznie niższa niż ta, którą płaciłbyś za klasyczny kredyt samochodowy. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Wszystko dlatego, że w przypadku leasingu spłacasz jedynie wyliczoną kwotę, równą prognozowanej utracie wartości przez pojazd w okresie finansowania. Dzięki temu ostateczna rata jest znacznie niższa niż kredyt, który przewidywałby rozłożenie pełnej wartości auta na poszczególne części.

Bez wkładu początkowego

Dla wielu osób problemem w zdobyciu samochodu jest również początkowa wpłata własna. W przypadku leasingu nie jest jednak konieczne jej wnoszenie, co oznacza, że warunki korzystania z samochodu stają się jeszcze bardziej atrakcyjne i znacznie bardziej dostępne.

Dowolny sposób zakończenia umowy

Leasing dla osoby prywatnej, podobnie jak dla przedsiębiorcy, może zakończyć się na jeden z dwóch wybranych sposobów. Pierwszy z nich to wykupienie samochodu po okresie finansowania, dzięki czemu staje się on własnością dotychczasowego biorcy leasingu. Druga opcja to zwrot samochodu do dealera po okresie finansowania i podpisanie nowej umowy, gwarantującej możliwość korzystania z kolejnego, nowszego modelu.

Elastyczność umowy

Leasing dopasowany do ciebie to rozwiązanie, które sprawi, że będziesz mógł dokładnie dobrać wszystkie parametry do swoich możliwości. Długość trwania umowy, roczny przebieg auta czy wysokość opłaty wstępnej to tylko kilka kwestii, na które możesz mieć wpływ – a co za tym idzie, które pomogą ci w wyborze najlepszej opcji finansowania. Nie zapominaj też o tym, iż jest to szybkie rozwiązanie, w przypadku którego często wystarczy tylko jedna rozmowa z dealerem. Dzięki temu do minimum skrócisz czas oczekiwania na samochód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here