komputer do pracy

Kupno nowego komputera to ekscytujące doświadczenie. Chęć posiadania nowej technologii i ciekawych urozmaiceń jest u nas już mocno zakorzeniona, ze względu na fakt, że z nowinkami technicznymi spotykamy się od urodzenia. Radość z posiadania nowego sprzętu może nie być taka sama, gdy okaże się, że zakupiliśmy coś, co nie spełnia nasze potrzeby. Każdy z nas jest inny dziecko czy senior, gracz lub nauczyciel, a może pracownik biurowy? Wszystko to definiuje jakie oczekiwania powinien spełniać komputer, z którego będziemy korzystać. Ogromna ilość wyboru może zniechęcać, dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, który pomoże wybrać wam najlepszą opcję.

Zadajcie sobie pytanie, do czego potrzebujecie komputera. Podstawowa funkcjonalność komputera będzie dyktować rodzaj komputera, którego potrzebujecie. Określając odpowiednio wcześnie rolę swojego komputera, możecie zaoszczędzić dużo pieniędzy.
Dlatego zanim będziecie szukać odpowiedniego modelu zadajcie sobie kilka pytań:

  • Czy będziecie używać komputera głównie do sprawdzania poczty e-mail i przeglądania sieci?
  • Czy planujecie wykonywać znaczną ilość pracy biurowej na swoim komputerze?
  • Czy lubiciegry i planujecie spędzać większość czasu na komputerze, grając w najnowsze i najlepsze wydania?
  • Jesteście artystą lub muzykiem? Czy przewidujecie używanie komputera do tworzenia obrazów, muzyki lub filmów?
  • Czy komputer będzie używany przez wszystkich członków rodziny?

Spis Treści

Laptop czy komputer stacjonarny?

Laptopy są przenośne i świetnie nadają się dla studentów lub pracowników biurowych, ale zazwyczaj nie są rewelacyjne, jeśli chodzi o gry. Komputery stacjonarne są zwykle wydajniejsze niż laptopy, ale mogą też być droższe. Zajmują też znacznie więcej miejsca niż laptop.

Zadajcie sobie pytanie czy przebywanie ciągle przy tym samym biurku wam odpowiada. Laptopy pozwolą wam pracować praktycznie z każdego miejsca, w którym możecie ładować sprzęt lub uzyskać połączenie z internetem Wi-Fi. Wybierając laptopa, zwróćcie uwagę na reklamowaną żywotność baterii, ponieważ bateria decyduje o tym, jak mobilny może być Twój laptop.

Porównajcie system Apple z komputerem w systemie Windows. Wiele z tego zależy do osobistych preferencji. Jeśli wasza firma korzysta głównie z komputerów Mac, posiadanie komputera Mac w domu może ułatwić pracę. Zwróćcie tez uwagę, że komputery Apple są zazwyczaj droższe niż równie potężny komputer z systemem Windows, co więcej komputery z systemem Windows mogą uruchamiać znacznie więcej gier niż komputer Apple.

Komputery Apple są preferowane dla muzyków i artystów, ponieważ zazwyczaj uruchamiają programy do tworzenia treści znacznie wydajniej niż komputery z systemem Windows.

Zalety i wady komputerów składanych i gotowych

Przyjrzyjcie się zaletom i wadom zarówno budowania, jak i kupowania.  Komputery stacjonarne są modułowe i zaprojektowane tak, aby można je było łatwo konstruować i modernizować. Zbudowanie własnego komputera stacjonarnego może być również znacznie tańsze niż zakup gotowego komputera. Wadą jest brak wsparcia technicznego, ponieważ wszystkie wymiany i problemy techniczne będą musiały być obsługiwane samodzielnie.

Zwróć szczególną uwagę na komponenty. Laptopy są znacznie trudniejsze do aktualizacji niż komputery stacjonarne. Jeśli kupujecie laptopa, naprawdę musicie mieć pewność, że jesteście zadowoleni z jego wydajności i specyfikacji. Modernizacja dysku twardego zwykle nie stanowi problemu, ale zmiana karty graficznej jest prawie niemożliwa, a zmiana procesora nie wchodzi w grę.

Wypróbujcie zanim kupicie. Jeśli to możliwe, znajdźcie miejsce, które pozwoli na przetestowanie komputera lub laptopa, zanim wydacie na niego ciężko zarobione pieniądze. Jeśli nie macie możliwości przetestowania sprzętu, spróbujcie znaleźć kilka wiarygodnych recenzji w Internecie.

Kupno nowego komputera lub laptopa nie należy do najprzyjemniejszych, szczególnie jeżeli nie macie za dużego pojęcia o parametrach technicznych. Całe szczęście jest wiele kanałów na Youtoub’e ze specjalistami, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i prostym oraz przestępnym językiem tłumaczą najważniejsze kwestie. Zanim więc zdecydujecie się na zakup warto sięgnąć po opinię specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here