Zwycięstwo w EY Financial Challenger XI

XI edycja konkursu EY Financial Challenger zakończyła się zwycięstwem zespołu studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W czteroosobowym gronie zwycięzców znalazł się analityk INC Rating: Marcin Zawada.

EY Financial Challenger to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów z dziedziny finansów organizowany przez firmę doradczą EY, dawniej Ernst&Young. Do rywalizacji w tegorocznej edycji przystąpiło prawie 800 zespołów z całej Polski. Konkurs składa się z kilku etapów, podczas których sprawdzana jest wiedza teoretyczna zespołów z zakresu szeroko pojętych finansów korporacyjnych oraz ich praktyczne umiejętności – poszczególne etapy obejmowały między innymi wycenę spółki, przygotowanie teasera inwestycyjnego czy negocjacje z potencjalnym inwestorem.

Sam finał odbył się w dniach 9-10 kwietnia w Hotelu Intercontinental w Warszawie. O miano najlepszej drużyny rywalizowało 11 zespołów – 5  z Warszawy oraz po 2 z Poznania, Wrocławia oraz Krakowa. Podczas tych 2 dni uczestnicy musieli przeprowadzić due dilligence operatora telekomunikacyjnego, sporządzić model z wyceną, przygotować krótką prezentację inwestycyjną oraz poprowadzić negocjacje ze stroną sprzedającą.

Zwieńczeniem finału było przemówienie byłego Premiera Polskii Pana Jana Krzysztofa Bieleckiego. Po nim nastąpiło ogłoszenie wyników oraz zwycięstwa zespołu WWZZ (w składzie: Paulina Waksman, Filip Wałek, Maciej Zając oraz Marcin Zawada) z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Szczególnym momentem było wręczenie nagród zwycięzcom przez premiera Bieleckiego.

fot. EY